Od kwietnia droższy gaz


Dziś się potwierdziło, że ceny gazu pójdą w górę. Pod koniec ubiegłego tygodnia regulator, czyli Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy na gaz ziemny największego sprzedawcy, czyli PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo).

Ceny gazu dla największych klientów

Jeśli chodzi o największych odbiorców to stawki za  gaz wysokometanowy wzrosną o 8%, a ceny gazu zaazotowanego o 7,9%. Nowe taryfy gazowe wejdą w życie pierwszego kwietnia i będą obowiązywać do końca czerwca 2017 roku. Dobra wiadomość jest taka, że jak podaje EnergiaDirect.pl opłaty abonamentowe pozostają bez zmian.

Ceny dla gospodarstw domowych

Od początku przyszłego miesiąca pójdą w górę ceny gazu w PGNiG także dla gospodarstw domowych. To oznacza, że większość z nas otrzyma już niedługo wyższy rachunek za gaz – PGNiG to główny gracz na rynku gazu, posiada około 90% rynku. Ceny gazu wzrosną niewiele, o 1,6%.  Bez zmian mają być opłaty abonamentowe. W sumie wzrost rachunków nie będzie bardzo widoczny – dla najmniejszych odbiorców indywidualnych będzie to kilkanaście groszy miesięcznie, a dla największych około 3 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *