Podwyżka cen gazu


Jak pisze Energia Direct już niedługo gaz może nieco podrożeć. Największy gracz na polskim rynku gazu, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożył u Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zatwierdzenie wyższej taryfy gazowej na najbliższe miesiące.

Niższe ceny gazu

Początek 2017 roku „przywitał” nas obniżką cen gazu. Regulator obniżył ceny paliwa gazowego, pomimo że PGNiG Obrót Detaliczny wnioskował o podwyżkę stawek. Niższe ceny za gaz obowiązują jeszcze do końca marca.

Wyższe ceny gazu

Na ten moment nie znamy jeszcze odpowiedzi Urzędu Regulacji Energetyki odnośnie stawek za gaz dla odbiorców końcowych – gospodarstw domowych, które będą obowiązywać od początku kwietnia. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wniosek o podwyżkę argumentuje tym, że cena ropy naftowej w ostatnich miesiącach poszła w górę z poziomu 40 dolarów do 55 dolarów za baryłkę. Ceny „płynnego złota” przekładają się na cenę gazu ziemnego. Jak będzie decyzja URE? Trudno przewidzieć, bowiem niejednokrotnie regulator nie zgadzał się z wnioskodawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *