Zmiana sprzedawcy gazu – II kwartał 2017


Do tej pory z prawa do zmiany sprzedawcy gazu skorzystało ponad 108 tys. odbiorców. W samym tylko drugim kwartale zanotowano blisko 15 tys. przenosin rachunków za gaz.

Ilu Polaków zmieniło sprzedawcę  gazu w 2017 roku?

Urząd Regulacji Energetyki prowadzi monitoring zmian sprzedawcy gazu już od kilku lat. Z najnowszego monitoringu wynika, że w drugim kwartale nowego sprzedawcę gazu wybrało 14 781 Polaków. W porównaniu do pierwszego kwartału jest to nieznacznie mniej zmian (14 979), ale można zauważyć spory wzrost zmian w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku. W sumie w pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku gazowy rachunek do innej spółki obrotu przeniosło 29 697 odbiorców. Natomiast w pierwszym półroczu 2016 roku na taki krok zdecydowało się 17 379 Polaków.

Dlaczego częściej zmieniamy sprzedawcę gazu?

Od początku liberalizacji rynku gazu do końca czerwca 2017 roku w Polsce sprzedawcę gazu zmieniło 108 134 Polaków. Jak pokazują ostatnie dane Urzędu Regulacji Energetyki mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zmian sprzedawcy gazu wśród odbiorców posiadających taryfy W1-4 – są to najczęściej gospodarstwa domowe. URE uważa, że jest to spowodowane większą konkurencją na rynku – pojawia się coraz więcej sprzedawców gazu. Konkurencja z kolei wymusza na sprzedawcach uatrakcyjnienie swoich ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *