Zmiana sprzedawcy gazu


Każdy odbiorca gazu może zmienić sprzedawcę paliwa gazowego. To wynik liberalizacji rynku gazu. Zmiana sprzedawcy gazu nic nie kosztuje – jest całkowicie bezpłatna. Związku ze zmiana nie jest konieczna wymiana instalacji, nie ma także żadnych przerw w dostawie paliwa gazowego. Proces zmiany przeważnie trwa trzy-cztery tygodnie. Rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą gazu ma miejsce po wygaśnięciu z nim umowy.

Odbiorca gazu, który zdecyduje się na zmianę sprzedawcy gazu nie musi też załatwiać żadnych formalności. Wystarczy podpisać odpowiednie upoważnienie a nowy sprzedawca gazu będzie występował w naszym imieniu, tzn. poinformuje naszego dystrybutora gazu o zmianie sprzedawcy oraz wypowie umowę kompleksową. Warto dodać, że część sprzedawców gazu oferuje podpisanie umowy kompleksowej, dzięki czemu klient nadal będzie otrzymywać jeden rachunek za gaz (za dystrybucje i sprzedaż gazu).

Można także skorzystać z oferty łączonej, tzw. dual fuel, czyli prąd i gaz od jednego sprzedawcy. Taką ofertę można już znaleźć u większości sprzedawców.