Gaz za darmo?


Jedna z firm na polskim rynku gazu oferuje darmowy gaz. Mowa tu o firmie Fortum, która przejęła 100% akcji firmy DUON. Czy warto skorzystać z oferty Fortum Pakiet?

Dla kogo oferta?

Darmowy gaz mogą otrzymać od Fortum tylko ci odbiorcy, którzy zużywają najmniej gazu. Są to odbiorcy, których sklasyfikowano do grupy taryfowej W-1. Grupa ta często jest określana „kuchenkowiczami”. Odbiorcy ci korzystają bowiem z gazu tylko w celu gotowania. Konsument, który podpisze umowę z Fortum w ramach oferty „Fortum Pakiet”  do końca czerwca 2018 roku nie płaci za gaz. Na 10% rabat na gaz mogą z kolei liczyć odbiorcy z grupy taryfowej W-2, W-3, W-4.

Gaz za darmo?

Oczywiście, aby otrzymać darmowy gaz należy podpisać umowę z Fortum na okres dłuższy niż do czerwca przyszłego roku. Po upływie tego promocyjnego okresu rozliczanie będzie miało miejsce na podstawie stawek, które będą obowiązywać w Taryfie Sprzedawcy. Na ten moment nie wiemy zatem, ile będzie kosztować gaz w połowie 2018 roku, jaka cena kWh będzie nas obowiązywać. Tak czy inaczej podpisując teraz umowę z Fortum możemy mieć przez najbliższe 12 miesięcy gaz za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *