Jakie są rodzaje zbiorników na gaz płynny?


Jeśli nie masz dostępu do sieci gazu ziemnego to dobrym dla ciebie rozwiązaniem mogą być przydomowe zbiorniki na gaz płynny.

Rodzaje zbiorników

Wybranie rodzaju zbiornika na gaz płynny to kluczowa decyzja związana z tą inwestycją. Do wyboru jest zbiornik naziemny oraz podziemny. Ten drugi jest wybierany głównie ze względów estetycznych. Nie jest on praktycznie widoczny. Zbiornik ten jest jednak sporo droższy od zbiornika naziemnego. Zbiorniki są dostępne w następujących pojemnościach: 2700 litrów, 4950 litrów, 6700 litrów. Zazwyczaj na potrzeby gospodarstwa domowego wystarcza zbiornik o pojemności 2700 litrów.

Wybór zbiornika

Jeśli ważna jest dla nas estetyka to najlepiej wybrać zbiornik podziemny. Taki rodzaj zbiornika nie wpływa na wygląd ogrodu. Ponadto może się znajdować bliżej budynku mieszkalnego. Zbiornik podziemny jest polecany także w przypadku niewielkich działek. Wybierając lokalizację zbiornika należy oczywiście brać pod uwagę czy nie będzie problemu z dojazdem cysterny. Co jakiś okres będzie bowiem konieczność uzupełnienia zbiornika. Cysterny posiadają przeważnie wąż o długości 20-50 metrów.

Odległość zbiornika od domu

Zbiornik naziemny może być zlokalizowany w odległości minimum 3 metrów od budynku mieszkalnego. Konieczna jest także płyta fundamentowa o grubości 12-20 centymetrów. Z kolei zbiornik podziemny może być zainstalowany w odległości zaledwie 1 metra od domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *